Saturday, October 6, 2012

Τελευταίος Φιλικός Αγώνας.

Η ομάδα μάς τήν Τεταρτη 3/10 έδωσε το τελευταίο τής φιλικό με αντίπαλο την ομάδα τής Ομόνοιας Ορμήδειας στήν Ορμήδεια.Η ομάδα μάς είχε τήν πρώτη τής ήττα σε φιλικούς αγώνες αφού έχασε με 2-0. Η ομαδα μας το πρώτο ημίχρονο έδειχε κάποιες από τής αρετές της, τίς οποίες διακρίναμε απο την αρχή της χρονιάς και μπορούσε να είχε προηγηθεί μεχρι και με 3-0 αφού είχε 3 ξεκάθαρες φάσεις με τον Κ. Καστανο για να το πράξει. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομαδα μας πραγματοποίησε πολλές αλλαγές ενδεικτικό των πολλών και ισάξιων παικτών που διαθέτει η ομάδα και το δέυτερο ημίχρονο συνέχισε στο ίδιο τέμπο και έχασε αρκετες ευκαιρίες να προηγηθεί. Η αντίπαλη ομαδα καταφερε να σκοράρει 2 γκόλ προς το τέλος του παιχνιδιού απο στημένες φάσεις αν και το πρώτο γκολ προήλθε απο εμφανή θέση όφ σάιντ.Το παιχνιδι κατα διαστήματα ξέφυγε απο τα πλαισια του φιλικού καθώς οι αντίπαλοι αποφάσισαν να αρχισουν τα σκληρά μαρκαρίσματα- χτυπήματα με αποτέλεσμα να έχουμε αρκετούς τραυματισμούς 6 στο συνολο. Ευτυχώς τα χειρότερα αποφεύχθηκαν σε 3 τουλάχιστον περιπτώσεις. Στο Α ημίχρονο ο Ρ. Νικολάου δέχθηκε ενα σκληρο μαρκάρισμα-χτύπημα στην σπονδυλική στήλη με αποτελεσμα να αποχωρήσει με φορείο εκτός αγωνιστικου χώρου επισεις
ο Λ. Λοϊζου όταν δέχθηκε πολύ σκληρο μαρκάρισμα με αποτέλεσμα να αποκομίσει ένα χτύπημα στον αστράγαλο. Το Β ημίχρονο ο Χ. Ελληνας δέχθηκε αγκωνιά απο αντίπαλο με αποτελεσμα να αποκομίσει μια μελανια και φούσκωμα στο μάτι.. Απο πλευράς μας θα θελαμε να σας ευχαριστήσουμε και παλι για τη στήριξή αφου παλι κανατε αισθητή τη παρουσία σας σε ακομα ενα αγώνα !!! ΜΕ ΕΚΤΊΜΗΣΗ ΑΕΚ ΣΩΤΉΡΑΣ.