Tuesday, April 16, 2013

Απέδειξε οτι άξιζε κάτι παραπάνω !

Η ομάδα μας έκλεισε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τη φετινή χρόνια εκτός έδρας με 0-2 και αντίπαλο την πρωτοπόρα ομάδα της Δάφνης, και απέδειξε οτι φέτος άξιζε κατι περισσότερο , αλλά της στοίχισαν οι πολλές απουσίες στο β'μισο του πρωταθλήματος! Η ομάδα μας με μία μεστή και καταιγιστική εμφάνιση διέλυσε την ομαδα της Δάφνης! Η ομαδα μας ηταν καλύτερη στη μεγαλυτερη διάρκεια του παιχνιδιού και δημιούργησε και εχασε πάμπολλες ευκαιρίες , είχε συνεχώς τη μπάλα στη κατοχή της και δεν άφησε περιθώρια στον αντίπαλο να απειλήσει! Χαρακτηριστικο του παιχνιδιού οι 2 ευκαιρίες της αντίπαλης ομάδας , μια στο κάθε ημίχρονο! Η ομάδα μας με συνεχείς πλαγιοκοπησεις, συνδυασμούς και στημένα σφυροκόπουσε συνεχώς την αντίπαλη εστια! Οι τελικές προσπάθειες της ομάδας μας είχαν διψήφιο αριθμό ενδεικτικό του παιχνιδιού και της ανωτερότητας της ομάδας μας! Η ομαδα μας σημείωσε τα 2 γκολ το β' ημίχρονο! Το πρώτο προήλθε στο 55' με στημένο και καρφωτή κεφάλια από τον Α.Γεωργίου και το 2-0 έγινε από το Λ.Λοΐζου με εκτέλεση πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Ρ.Νικολάου! Σημειώνουμε οτι η ομαδα μας πέτυχε ακόμα 2γκολ τα οποία ακυρώθηκαν λανθασμενα! Το πρώτο σε υπόδειξη οφ σάιτ και το δεύτερο δεν μέτρησε αν και η μπάλα πέρασε καθαρά τη γραμμή της εστίας! Η ομάδα μας εχει καταλάβει τη 3η θέση της βαθμολογίας και απέδειξε οτι το μέλλον της ανήκει καθώς μέτρα μόλις 8 μήνες ζωής! Με τη σειρά τους παίκτες, και διοίκηση θα ήθελαν να ευχαριστήσουν τον κόσμο για τη μεγαλη στήριξη καθ'όλη τη διάρκεια της χρόνιας! Με εκτίμηση γραφείο Τύπου ΑΕΚ Σωτήρας!